Akcie a novinky

Odolný Prefalz® a jeho všestranné využite aj pre náročný dizajn

17.01.2023

Prefalz® je hliníkový materiál, ktorý sa ľahko spracováva a prispôsobuje rôznym požiadavkám náročného aj jednoduchého dizajnu projektantov a stavbárov. Hliníkové pásy sa ľahko ohýbajú, režú a spájajú, umožňujú takto vytvoriť rôzne tvarové konštrukcie. Dokonca aj pri nízkych vonkajších teplotách je možné s materiálom poddajne pracovať.

Technické vlastnosti a výhody hliníkového materiálu Prefalz®

  • Nízka hmotnosť: hliníkové pásy, z ktorých sa Prefalz® vyrába, sú veľmi ľahké, čo uľahčuje manipuláciu a inštaláciu. Zabudnite na ťažké a drahé nosiče alebo konštrukcie a prípadné problémy s ich obstarávaním.
  • Dlhá životnosť a odolnosť: hliník nekoroduje a odoláva nepriaznivému počasiu (vode, snehu) a poveternostným vplyvom. Meniť a opravovať ho budete minimálne, ak vôbec.
  • Recyklovateľnosť: znovu použiteľný hliník z ktorého je Prefalz® vyrobený prispieva k udržateľnosti.
  • UV odolnosť: Prefalz® je odolný voči UV žiareniu, takže nebledne a nepoškodzuje sa vplyvom slnka.
  • Nehorľavosť: Prefalz® je nehorľavý (A1)
  • Stálofarebnosť: nebledne ani neoxiduje.
  • Trvalý vzhľad: nezmenšuje svoj vzhľad počas času.

Vďaka týmto vlastnostiam sa Prefalz® stáva ideálnym materiálom pre strechy a fasády, ktorý poskytuje vysokú kvalitu, trvanlivosť, estetiku a jednoduchosť inštalácie.

Prefalz® a jeho použitie.

Vďaka širokému spektru použitia, je Prefalz® vhodný pre rôzne typy budov a projektov, od rodinných domov po veľké administratívne budovy, od jednoduchých tvarov až po komplexné architektonické koncepty.

Je ideálnym materiálom pre rôzne typy strešných konštrukcií, ako sú ploché strechy, sklony, kupoly, veľkoplošné zastrešenia atď. S nízkou hmotnosťou je vhodný aj na staršie domy, ktoré boli dlhšie pod vplyvom ťažkého materiálu predošlej strešnej krytiny. Je široko použiteľný ako fasáda budov, obklad či krytina. Hliníkové pásy, z ktorých sa Prefalz® vyrába, sú ľahké, ale veľmi pevné a stabilné. A tak nájdu svoje využitie aj ako nosné konštrukcie budov. Prefalz® sa tiež používa pre okná a dvere, kde poskytuje ochranu pred vonkajšími vplyvmi a štýlový a moderný vzhľad.

Systémové príslušenstvo je dôležitou súčasťou používania Prefalzu® . Poskytuje rôzne možnosti pre inštaláciu a upevnenie hliníkových pásov na strechy a fasády. U nás ich nájdete hneď niekoľko.

Strešné krytiny: Prefalz® sa používa ako strešná krytina, ktorá poskytuje ochranu pred vonkajšími vplyvmi a estetický vzhľad. Sú k dispozícii rôzne typy strešných krytín, ako sú ploché, sklonené, kupolové atď. Strešné krytiny sa inštalujú na strešnú konštrukciu a upevňujú sa pomocou komponentov, ako sú klipsy, hmoždinky atď.

Okapové systémy: Ploché, zaoblené, hranaté okapové systémy, ktoré odvádzajú vodu z plochy strechy sa taktiež jednoducho prychitia pomocou komponentov a príslušenstva. Všetko nakúpite u nás.

Tvarovacie prvky: Pre dosiahnutie  neštandardného tvaru a dizajnu sa používajú tvarovacie prvky. Sú dostupné v hranatej, zaoblenej či šikmej podobe.

Spojovacie prvky poskytujú spoľahlivé a pevné spojenie medzi jednotlivými časťami strechy. Sú k dispozícii rôzne typy spojovacích prvkov, ako sú hmoždinky, skrutky, klipsy atď. Spojovacie prvky sa používajú na upevnenie hliníkových pásov na strešnú konštrukciu a Zabezpečujú, aby strecha bola pevná a stabilná.

Farby a povrchové úpravy Prefalzu®

Prefalz® je dostupný v 19 štandardných farbách ktoré poskytujú rôzne možnosti aj pre náročných zákazníkov. Farby sú stálofarebné a neblednú a ani po čase neoxidujú. Prefalz® je dostupný v dvoch rôznych povrchových úpravách: hladký a štukový. Hladký povrch poskytuje jednoduchý a moderný vzhľad, zatiaľ čo štukový povrch poskytuje viac textúry. Hladký povrch je na vyžiadanie možné dodať s ochrannou fóliou.

Technológia spájania Prefalzu®

Existujú rôzne technológie spájania, ktoré sa používajú pri spracovaní Prefalzu®, ako sú spájanie drážkami, lepenie, skrutkovanie a zváranie. Spájanie drážkami je jednou z najbežnejších technológií, ktorá umožňuje spoľahlivé a pevné spojenie medzi jednotlivými časťami hliníkových pásov. Táto technológia sa používa najmä pre strechy a fasády a umožňuje vytvoriť rôzne tvarové konštrukcie. Lepenie sa používa pre menšie konštrukcie, ako sú okná a dvere. Skrutkovanie a zváranie sa používa pre väčšie a ťažšie konštrukcie, ako sú nosné konštrukcie.

Sme autorizovaný predajca strešných a fasádnych systémov PREFA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zobraziť všetky novinky